Hydroponics Seedling Nursery Shtrati i baticës së farës Venlo Glass Sera-PMV019

Përshkrim i shkurtër:

Serra prej xhami me shumë hapje të tipit Venlo është një serë e avancuar e prezantuar nga Holanda.Ka pamje moderne, strukturë të qëndrueshme, performancë të shkëlqyer të ruajtjes së nxehtësisë, gropa të shumta shiu, hapësirë ​​të madhe, strukturë rrjeti, kullim të madh, rezistencë të fortë ndaj erës dhe është i përshtatshëm për zona me erë dhe reshje të mëdha shiu.Për shkak të transmetueshmërisë së lartë të dritës dhe performancës së lartë të izolimit termik, është veçanërisht i përshtatshëm për disa produkte që kërkojnë izolim termik dhe kanë vlerë të lartë.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Serë qelqi

1-Transmetimi i dritës është më shumë se 90%.

2-Ka performancë të lartë termoizolimi, është veçanërisht i përshtatshëm për disa produkte që kërkojnë termoizolim dhe kanë vlerë të lartë.

3-Sera eshte me pamje moderne dhe te re, me strukture te qendrueshme.

4-Mund t'i rezistojë borës/erës së rëndë dhe të fortë dhe shumë i lehtë për t'u pastruar dhe mirëmbajtur.

5- Jetëgjatësia e trupit kryesor të serrës është më shumë se 20 vjet.

Parametrat e serrës

Materiali Çeliku i galvanizuar i zhytur në nxehtësi dhe i veshur me zink 275 gsm
Avantazhi Transmetim i lartë dhe i barabartë i dritës, jetë e gjatë dhe intensitet i lartë
Rezistencë e fortë ndaj korrozionit dhe rezistencë ndaj zjarrit
Performancë e mirë termoizoluese.
Dizajn modern dhe elegant
Ngarkesa e erës 0,5KN/m2
Ngarkesa e borës 0,35KN/m2
Aftësia maksimale e ujit të shkarkimit 120 mm/h (5 minuta në kohë)
Serë në aftësinë e zakonshme të ngarkesës serë në aftësinë e zakonshme të ngarkesës
Mbulesa sere Kulmi-4,5,6,8,10mm xhami i kalitur me një shtresë
Rrethimi me 4 anë: Xham i zbrazët 4m+9A+4,5+6A+5
Gjatësia e hapësirës së përdorimit të serrës 9.6m/10.8m/12m
Përdorimi i serrës lartësia e qepallave 2.5m-7m

Rreth serrës AX Glass

Siç e dimë të gjithë, serra Venlo u shfaq për herë të parë në Holandë.
AX Greenhouse po mëson vazhdimisht në të gjithë botën ndërsa zhvillohet.
Prandaj, në vitin 2005, filluam të praktikojmë serën Venlo në Kinë, një vend me mjedise të ndryshme natyrore.
Ne kemi ndërtuar serra në Tibet, i cili është i ftohtë dhe me borë, në Xinjiang, i cili është i nxehtë dhe i mungon uji, dhe kemi ndërtuar serra në zonat bregdetare të lagështa dhe të nxehta.
Prandaj, ne kemi grumbulluar shumë të dhëna në më shumë se 10 vjet.Të dhëna për të dhënat mbartëse të serrës dhe bimëve.

Me premisën e plotësimit të nevojave për mbjellje.Ne kemi grumbulluar të dhëna për strukturën e serrës.Në të njëjtën kohë, nën kontrollin e mjedisit serrë, ne kemi grumbulluar edhe të dhëna për rritjen e bimëve.

Materialet e strukturës së kornizës

Strukturë çeliku e galvanizuar me zhytje të cilësisë së lartë, veshje me zink 275 g/m2, jetëgjatësi mbi 20 vjet.

Të gjitha materialet e çelikut janë montuar në terren, nuk kërkohet përpunim dytësor.

Lidhësit dhe lidhësit e galvanizuar nuk janë ndryshkur për 20 vjet.

AX-G-VN-serë qelqi

xhami

Materialet Mbuluese

Karakteristika: rezistente ndaj pluhurit, transmetim i lartë i dritës, performancë e mirë izolimi, rënie kundër mjegullës, jetëgjatësi e gjatë

Trashësia: Xhami i kalitur: 5mm/6mm/8mm/10mm/12mm etj,//Xhami i zbrazët:5mm+8+5mm,5mm+12+5mm,6mm+6+6mm,6mm+12+6mm,etj.

Transmetimi:82%-99%

Gama e temperaturës: nga -40℃ në -60℃

Sistemet Opsionale

Sistemi i ftohjes: Mbushja e ftohjes

Ftohja e serrës arrihet me parimin e avullimit dhe ftohjes së ujit.Mbushja ftohëse e bërë speciale mund të sigurojë që uji të lagojë në mënyrë të barabartë të gjithë murin e jastëkut ftohës.Kur ajri depërton në mediumin e jastëkut ftohës, ai shkëmben nxehtësinë me avujt e ujit në sipërfaqen e shtresës ftohëse për të arritur lagështimin dhe ftohjen e ajrit.

Sistemi i ftohjes: Ventilator i shkarkimit

Madhësia: 1380x1380x400m

Fuqia: 1100 w

Tensioni: 380V, 50Hz, PH1

Vëllimi i ajrit: 44000 m3/h

Zhurma 60 decibel

Kornizë çeliku e galvanizuar me zhytje të nxehtë, teh ventilatori prej çeliku inox

jastëk ftohës

tifoz

KAMERA DIGJITALE OLYMPUS

Sistemi i ventilimit

Sistemi i ventilimit përdoret kryesisht për shkëmbimin e gazit brenda dhe jashtë serrës.Për të arritur qëllimin e rregullimit të temperaturës, lagështisë dhe përqendrimit të CO2 brenda serrës.
Sistemi i ventilimit anësor ose i sipërm mund të zgjidhet sipas kërkesave tuaja të mbjelljes.
Njëri është një sistem ventilimi manual dhe tjetri është një sistem ventilimi elektrik.

Sistemi i hijeve të brendshme

Kundër mjegullës dhe kundër pikimit

Kursimi i energjisë dhe izolimi

Ruajtja e ujit

Perdet ndahen në dy lloje, të ajrosura dhe të izoluara.Llojet e ndryshme dhe shkalla e hijezimit të perdeve përdoren sipas nevojës.Për të rritur efektin izolues në serë, mund të përdoren rrjeta hijezuese dyshe brenda.

内遮光

外遮阳

Sistemi i mbrojtjes së jashtme

Funksioni kryesor i sistemit është ftohja dhe hijezimi gjatë verës, në mënyrë që rrezet e diellit të shpërndahen në serë për të siguruar që të korrat të mbrohen nga shkëlqimi i diellit.Anti-UV, kundër breshrit, duke reduktuar dëmtimet në pjesën e sipërme të serrës.

 • AXserëPMV019 (2)1
 • AXgreenhousePMV019 (3)1
 • AXgreenhousePMV019 (5)1
 • AXserëPMV019 (1)1

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Lini Mesazhin Tuaj

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Produkte të ngjashme

  Lini Mesazhin Tuaj

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni