Добар квалитет Кина 2021 година Најпродавана комерцијална стаклена градина со доматен тунел со широк распон со тркалачка клупа-PTG007

Краток опис:

Тунел стаклена градина е најшироко користен и најкористен тип на оранжерии во сите оранжериски полиња.Овој тип на стаклена градина е широко користен од купувачите ширум светот поради неговата едноставна структура, ниската цена и малите ограничувања за изградба.Врз основа на децениското производство на стакленички и градежни операции, тунелската стаклена градина произведена од AXgreenhouse има пониска цена, посигурна структура и поширок опсег на апликации.


Детали за производот

Ознаки на производи

Тунел стаклена градина

1.Едноставна структура во сите видови оранжерии, лесна за инсталација и одржување.

2.Одлични топло поцинкувани челични конструкции и додатоци, антикорозивни.15 години користење на векот.

3. Сопствена технологија во PE филм, потенки потрајни.Гарантирано 5 години користење на векот.

4. Вентилацијата и мрежите за инсекти може да го дадат вашето садење во удобна ситуација.Зголемување на приносот.

5. Краставици, домати, принос на 1000㎡ нормално повеќе од 10000kg.

Параметри на стаклена градина

Модел Ширина Должина (m) Растојание помеѓу 2 арки Висина на рамената Висина на покривот
AX-TF-006 6,0 м Прилагодете 1-2,0 м 1,2-2,0м 3,0-4,6м
AX-TF-007 7,0 м Прилагодете 1-2,0 м 1,2-2,0м 3,2-4,7м
AX-TF-008 8,0 м Прилагодете 1-2,0 м 1,2-2,0м 3,3-4,8м
AX-TF-009 9,0 м Прилагодете 1-2,0 м 1,2-2,0м 3,4-4,9м
AX-TF-010 10,0 м Прилагодете 1-2,0 м 1,2-2,0м 3,5-5,2 м

Технички параметри

Цевка Оптоварување на ветерот Оптоварување на снег Растенија виси товар Врнежи од дожд Филм за покривање
Φ25/32/48/60mm за избор 0,35 KN/m^2 0,25KN/m^2 0,15 KN/m^2 140 mm/h 80-200 микро

Едношалтерска услуга

Пред продажба: Професионален консултант за продажба и инженер ви ги обезбедуваат најсоодветните решенија.

Средна продажба: Ажурирајте ги деталите за клиентите за да знаат дека нивните нарачки се во тек.

По продажба: Завршете го видеото за инсталација и цртежот.Достапен е инженер во странство за водење на инсталацијата.

Материјали за структура на рамката

Висококвалитетна челична конструкција од топло поцинкувана, облога од цинк 275 g/m2, работен век над 20 години.

Сите челични материјали се склопуваат на терен, не е потребна секундарна обработка.

Поцинкуваните приклучоци и сврзувачки елементи не се 'рѓосани 20 години.

тунел стаклена градина-ax-tg1

AX-компјутер

Материјали за покривање

Висока транспарентност,
Силна растегливост,
Добри перформанси на изолација,
анти-УВ,
Отпорен на прашина и магла,
долг живот,
Силна естетика

 

Факултативни системи

Систем за ладење: подлога за ладење

Ладењето на стаклена градина се постигнува со принципот на испарување и ладење на водата.Специјалната изработена подлога за ладење може да обезбеди дека водата рамномерно го навлажнува целиот ѕид на подлогата за ладење.Кога воздухот ќе навлезе во медиумот на подлогата за ладење, тој разменува топлина со водена пареа на површината на подлогата за ладење за да постигне навлажнување и ладење на воздухот.

Систем за ладење: издувен вентилатор

Големина: 1380х1380х400м

Моќност: 1100 w

Напон: 380V, 50Hz, PH1

Волумен на воздух: 44000 m3/h

Бучава 60 децибели

Рамка од галванизиран челик со топло натопи, нож на вентилаторот од нерѓосувачки челик

Стаклена градина со повеќе распон (2)

风机湿帘

图片1

Систем за вентилација

Системот за вентилација главно се користи за размена на гасови внатре и надвор од стаклена градина.За да се постигне целта за прилагодување на температурата, влажноста и концентрацијата на CO2 во внатрешноста на стаклена градина.
Страничната вентилација или горниот систем за вентилација може да се изберат според вашите барања за садење.
Едниот е рачен систем за вентилација, а другиот е електричен систем за вентилација.

Внатрешен систем за засенчување

Против магла и капе

Заштеда на енергија и изолација

Зачувување на водата

Завесите се поделени на два вида, вентилирани и изолирани.По потреба се користат различни типови и стапка на засенчување на завеси.За да се зголеми ефектот на изолација во стаклена градина, може да се користат двојни внатрешни мрежи за засенчување.

玻璃温室 (111)

图片31

Надворешен систем за засенчување

Главната функција на системот е да се лади и засенчи во лето, така што сончевата светлина се шири во стаклена градина за да се осигура дека културата е заштитена од сјајот на сонцето.Анти-УВ, против град, намалувајќи ги оштетувањата на врвот на стаклена градина.

 • Стаклена градина од поликарбонат
 • axgreenhouseTmodel-Pc (2)
 • axgreenhouseTmodel-pc (3)
 • Стаклена градина од поликарбонат
 • axgreenhouseTmodel-pc (9)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја