Земјоделска стаклена градина за големо паметно производство со тркалачка клупа-PMV016

Краток опис:

Стаклена стаклена градина со повеќе распони тип Venlo е напреден тип на стаклена градина воведен од Холандија.Има модерен изглед, стабилна структура, одлични перформанси за зачувување на топлина, повеќе корита за дожд, голем распон, структура на мрежа, голема дренажа, силна отпорност на ветер и е погоден за области со голем ветер и врнежи.Поради високата пропустливост на светлина и високите перформанси на топлинска изолација, тој е особено погоден за некои производи кои бараат топлинска изолација и имаат висока вредност.


Детали за производот

Ознаки на производи

Стаклена стаклена градина

1-Пропустливоста на светлината е повеќе од 90%.

2-Има високи перформанси на топлинска изолација, особено е погоден за некои производи кои бараат топлинска изолација и имаат висока вредност.

3-стаклена градина е со модерен и нов изглед, стабилна структура.

4-Може да одолее на силен и силен снег/ветер и многу лесен за чистење и одржување.

5-Животниот век на главното тело на стаклена градина е повеќе од 20 години.

Параметри на стаклена градина

Материјал Топло поцинкуван челик со цинк обложен 275 gsm
Предност Висок и рамномерен пренос на светлина, долг животен век и висок интензитет
Силна отпорност на корозија и отпорност на пожар
Добри перформанси на топлинска изолација.
Модерен и елегантен дизајн
Оптоварување на ветерот 0,5KN/m2
Снежно оптоварување 0,35 KN/m2
Макс.способност за испуштање вода 120 mm/h (5 минути по пат)
Стаклена градина со вообичаена способност за оптоварување стаклена градина во вообичаена способност за оптоварување
Покривање на стаклена градина Покрив-4,5,6,8,10мм еднослојно калено стакло
4-страна околина: 4m+9A+4,5+6A+5 шупливо стакло
Должина на распонот за употреба на стаклена градина 9,6м/10,8м/12м
Висина на стреата за употреба на стаклена градина 2,5м-7м

За стаклена градина AX Glass

Како што сите знаеме, стаклена градина Венло првпат се појави во Холандија.
AX Greenhouse постојано учи низ целиот свет додека се развива.
Затоа, во 2005 година, почнавме да ја практикуваме стаклена градина Венло во Кина, земја со различни природни средини.
Изградивме оранжерии во Тибет, кој е студен и снежен, во Ксинџијанг, кој е жежок и нема вода, а изградивме оранжерии во влажните и мрачните крајбрежни области.
Затоа, имаме акумулирано многу податоци за повеќе од 10 години.Податоци за податоците за носење на стаклена градина и растенија.

На премисата за задоволување на потребите за садење.Имаме акумулирано податоци за структурата на стаклена градина.Во исто време, под контрола на стакленичката средина, имаме акумулирано и податоци за растот на растенијата.

Материјали за структура на рамката

Висококвалитетна челична конструкција од топло поцинкувана, облога од цинк 275 g/m2, работен век над 20 години.

Сите челични материјали се склопуваат на терен, не е потребна секундарна обработка.

Поцинкуваните приклучоци и сврзувачки елементи не се 'рѓосани 20 години.

AX-G-VN-стаклена градина

стакло

Материјали за покривање

Карактеристика: отпорен на прашина, висока пропустливост на светлина, добри перформанси на изолација, пад против магла, долг животен век

Дебелина: Калено стакло: 5мм/6мм/8мм/10мм/12мм итн.//Шупливо стакло:5мм+8+5мм,5мм+12+5мм,6мм+6+6мм,6мм+12+6мм, итн.

Пренос:82%-99%

Температурен опсег: од -40℃ до -60℃

Факултативни системи

Систем за ладење: подлога за ладење

Ладењето на стаклена градина се постигнува со принципот на испарување и ладење на водата.Специјалната изработена подлога за ладење може да обезбеди дека водата рамномерно го навлажнува целиот ѕид на подлогата за ладење.Кога воздухот ќе навлезе во медиумот на подлогата за ладење, тој разменува топлина со водена пареа на површината на подлогата за ладење за да постигне навлажнување и ладење на воздухот.

Систем за ладење: издувен вентилатор

Големина: 1380х1380х400м

Моќност: 1100 w

Напон: 380V, 50Hz, PH1

Волумен на воздух: 44000 m3/h

Бучава 60 децибели

Рамка од галванизиран челик со топло натопи, нож на вентилаторот од нерѓосувачки челик

подлога за ладење

вентилатор

ДИГИТАЛНА КАМЕРА OLYMPUS

Систем за вентилација

Системот за вентилација главно се користи за размена на гасови внатре и надвор од стаклена градина.За да се постигне целта за прилагодување на температурата, влажноста и концентрацијата на CO2 во внатрешноста на стаклена градина.
Страничната вентилација или горниот систем за вентилација може да се изберат според вашите барања за садење.
Едниот е рачен систем за вентилација, а другиот е електричен систем за вентилација.

Внатрешен систем за засенчување

Против магла и капе

Заштеда на енергија и изолација

Зачувување на водата

Завесите се поделени на два вида, вентилирани и изолирани.По потреба се користат различни типови и стапка на засенчување на завеси.За да се зголеми ефектот на изолација во стаклена градина, може да се користат двојни внатрешни мрежи за засенчување.

内遮光

外遮阳

Надворешен систем за засенчување

Главната функција на системот е да се лади и засенчи во лето, така што сончевата светлина се шири во стаклена градина за да се осигура дека културата е заштитена од сјајот на сонцето.Анти-УВ, против град, намалувајќи ги оштетувањата на врвот на стаклена градина.

 • AXgreenhousePMV016 (6)1
 • AXgreenhousePMV016 (5)1
 • AXgreenhousePMV016 (4)1
 • Земјоделска стаклена градина

 • Претходно:
 • Следно:

 • Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја